Co je osteoartritida koček?

Osteoartritida je termín pro chronické opotřebení kloubů a popisuje nejčastější postižení kloubů koček. Jedná se o nepříjemné a progresivní onemocnění vedoucí ke snížení pohyblivosti.

Obvyklé příčiny:

Nadváha, která nadváha vede k nadměrnému zatížení kloubů.

Nehody a úrazy: ke vzniku osteroartritidy může vést poškození kloubů v důsledku větších nebo menších úrazů. Problémy s klouby může rovněž způsobovat každodenní opotřebování.

Plemeno: některá plemena jsou náchylná k onemocněním, která vedou ke vzniku osteroartritidy.

Věk: osteroartritidu lze často pozorovat u starších koček.

Trpí vaše kočka problémy s klouby?

 

Příznaky:

  • ►Má problémy s používáním kočičí toalety
  • Méně se pohybuje
  • Schovává se nebo se vyhýbá kontaktu
  • S obtížemi o sebe pečuje
  • Při vyskakování a seskakování je nejistá

Jak může pomoci správné krmivo?

Krmivo pro kočky hraje při zmírnění bolesti kloubů kočky významnou roli. Jeho složení by mělo být přizpůsobeno dietním požadavkům koček. Další vhodnou veličinou musí být účinné množství omega-3 mastných kyselin, včetně vysokého obsahu DHA z rybího tuku pro podporu kloubů a zdravých ledvin, které pomáhá přerušit cyklus zánětů. Glutosamin a chondroitin sulfát jsou základní stavební kameny kloubní chrupavky, které by ve správné výživě neměly chybět.

Vysoce kvalitních bílkoviny pomáhají vytvářet svalovou hmotu a podporují pohyblivost. Antioxidanty neutralizují volné radikály a podporují zdravý imunitní systém. V neposlední řadě také chuť rozhodne, jestli zdravou stravu bude kočka tolerovat.

 

Úleva od osteoartritidy

 

Osteroartritida je nepříjemné a pomalu se zhoršující onemocnění. Včasná léčba přizpůsobená Vašemu zvířeti, včetně správné klinické výživy, je klíčová a může dlouhodobě vyznamě zlepšit pohodu a pohyblivost Vaší kočky. Účinná regulace hmotnosti, šetrné cvičení a podávání léků podle potřeby jsou rovněž klíčem k zachování pohyblivosti Vaší kočky.

Jaké krmivo vybrat při osteroartritidě?

Prvním krokem při výběru vhodného krmiva jistě bude konzultace s veterinářem. Ten by měl doporučit nejvhodnější krmivo pro vaší kočku s přihlédnutím k dalším požadavkům. Klinicky ověřená výživa pro podporu zdravých kloubů, pomůže kočkám s osteroartritidou postavit se zpět na nohy. U nás můžete toto krmivo hledat v mezi granulemi pro kočky s nadváhou, či přímo veterinární diety pro kočky.

Veterinární diety pro kočky

Granule pro kočky s nadváhou

0 Kč 0
Váš nákupní košík je prázdný.