Kočičí kavárny, to je horký nápoj, zákusek a mazlivý kožíšek

Máte svou oblíbenou kočičí kavárnu? V posledních letech se jim hodně daří, otevírají se stále nové, a to nejen v Praze nebo Brně, ale i menších krajských a okresních městech.

Kočičí kavárna je symbolem klidu s vrnícím kocourem na klíně nebo také pobaveného sledování her Micinek a Mourků, kteří si v pohodovém zázemí užívají každou minutu. Nabídka nápojů a dobrot vypadá jako od maminky, kočičí výzdoba může všechny milovníky čtyřnožců jen potěšit. Pokud nemáte rádi kočky nebo trpíte silnou alergií, pak se sem asi nepodíváte – všem ostatním se tu bude jistě moc líbit.

Zdraví na dosah, veselý kočičí mumraj vás vítá

Pravidelným kontaktem s kočkami se zlepší imunita a psychická pohoda, tohle jsou věci, které vědci dokazují dnes a denně. Není proto divu, že v kočičích kavárnách je často celkem plno, chodí sem nejen rodiny s dětmi (ale pozor, dítě musí vědět, jak se ke kočce správně chovat!). Koček je zde vždycky celá smečka, některé z nich pocházejí z útulku a dostanou tak šanci na lepší život. Pozor, fotit s bleskem nebo krmit kočky se v žádné kavárně nesmí, takže obsluha může být při nedodržení těchto zásad poměrně nepříjemná – bohužel, jinak to ale opravdu nejde…

O kočky se není důvod nějak obávat, veterinární správa bedlivě dohlíží nad provozem každého zařízení, takže je chráněno i zdraví návštěvníků. Kastrované, očkované a pravidelně prohlížené kočky se mají skvěle, je jich opravdu všude plno, kočičí kavárnu můžete obvykle podpořit i zakoupením suvenýrů s podobiznou mňoukajících svěřenců. Historicky první kočičí kavárna na světě byla otevřena na přelomu tisíciletí na Tchaj-wanu, móda k nám přešla až v posledních letech z Japonska. Velká města tam mají otevřené i desítky kočičích kaváren. Někde se platí za dobu, kterou zde strávíte (s tím, že kávu si uděláte sami), jindy zase dostanete jen účtenku za občerstvení. V každém případě, dobrou náladu s sebou, bude se vám tu líbit!

 

0 Kč 0
Váš nákupní košík je prázdný.