Jak čistit psovi uši

Hygiena domácích mazlíčku je jen taková, jakou hygienu mu dopřeje jeho páníček. Pes od přírody neřeší svoji hygienu a čistotu tak moc, jako například kočky. Proto je potřebné s hygienou pejskovi pomoci.

Jak často psovi čistit uši 

 

U psů je čištění uší jedenkrát týdně dostačující. K samotnému čištění jsou vhodné ušní kapky pro psy Čištění uší pomáhá redukovat nahromadění ušního mazu a eliminovat nepříjemný zápach. Pokud v uších objevíte nadměrný maz, nebo se z ucha šíří nepříjemný zápach, je nutné ucho ihned vyčistit a následnou kontolu provádět v častějších intervalech.

Čištění uší psa - návod

Uchopte bázi ucha tak, aby byl ušní kanál přístupný ošetření. Opatrně umístěte aplikační nástavec nádobky ušního roztoku ke vstupu do zevního zvukovodu. Lehce ji zmáčkněte, aby došlo k vypuzení pár kapek. Následně zevně masírujte bázi ucha, aby roztok ztekl do ušního kanálu. Zároveň tím napomůžete distribuci nečistot z jeho nitra.

Nejčastější příznaky zánětů v uších:

- ucho psa zčervená

- pes se velmi často škrábe na uchu

- pes často třepe hlavou

- pres reaguje podrážděně, pokud ho přes ucho, nebo i jen po hlavě pohladíte

 

Nejčastější dotazy :

Mohu použít vatový tampon? Ne! Mohl by nečistoty posunout hlouběji do zvukovodu a případně podráždit ušní kanál.

Mají některá plemena větší náchylnost k zánětům ucha? Ano. Zejména plemena psů se svěšenými boltci.

Můj pes má rudé ucho, co mám dělat. V první řadě vždy doporučujeme návštěvu veterináře. I zkušený chovatel nemusí správně rozpoznat příčinu zánětu v uchu.

POZOR: Opomíjení ušní hygiény psů může vést až ke ztrátě sluchu.

 

 

0 Kč 0
Váš nákupní košík je prázdný.