Kočka a odčervení: Co dělat, když to s tabletkou opravdu nejde?

Kočka si nenechá nic vnutit, i kdyby to bylo pro její dobro. Každý, kdo si zkusil těžký život veterináře, by o podobném tématu mohl vyprávět. Takže jak kočku ošálit – myšleno samozřejmě v dobrém?

Čtyřnožci jsou svéhlaví, ale snad právě proto je tak milujeme – originalita povahy se nezapře snad u žádné kočky, zábava je pak zaručena nejen pro návštěvy. Co je však v jeden den legrační, může být v jiné situaci trochu problém, hlavně když je nejvyšší čas odčervovat. Samozřejmě, dá se ještě pár dnů počkat, ale nebylo by lepší už mít tuhle nepříjemnost za sebou? 

Tabletku rozhodně nedrťte, kočka má citlivý čich

Zapomeňte na to, že by se odčervovací tableta dala doslova namlít do kapsičky nebo paštiky. Kočka ji zaručeně ucítí, ta hořkost kočičí čenich doslova odpuzuje. Vnutit tabletu násilím znamená riskovat špatnou kočičí náladu a krvavé šrámy po celém těle, protože šelma bude bojovat (bez nadsázky) jako o život. A i když se povede dát tabletu do tlamičky a přinutit kočku polknout, nikde není psáno, že mise byla úspěšná. Kočka bude znechuceně prskat a prášek může případně vyprsknout či klidně i vydávit. Když pak tabletku najdete někde v prachu pod stolem, bude jasné, jak se věci mají.

Relativně mnohem snadnější je pak kočku donutit k pozření malého množství odčervovací pasty. Chytit, vsunout uzávěr tuby do tlamičky, ideálně ze strany (ale záleží jistě také na intuici a šikovnosti chovatele) – a vstříknout odpovídající množství dovnitř. Reakce se dá víc než očekávat, kočka vůbec nebude veselá, ale spíš bude vztekle pobíhat po bytě a prskat všemi směry. Část pasty tedy přijde vniveč, ale zbytek se dostane tam, kam má, tedy do organismu. Půjde to i bez bolesti a vnucování, ale pořád platí, že se budete muset obrnit trpělivostí. Kočky jsou chytré a brzy odhalí, že tahle tubička neukrývá žádné lahodné paté…

 

 

0 Kč 0
Váš nákupní košík je prázdný.