Nejlepší krmivo pro psy na zimu

Lehce stravitelné, v mnoha případech samozřejmě i nízkokalorické. Debata kolem zimního stravování našich psích přátel je určitě namístě. I ta nejmenší psí plemena potřebují trochu odlehčení, protože nemají tolik pohybu, jako během letních měsíců.

Pokud ale žije váš pes trvale venku, určitě nebude od věci mu před zimou zajistit trochu tukových zásob, samozřejmě stále v rámci ideálního BMI. Jedno nebo dvě kila navíc určitě neuškodí. Během zimních měsíců však rozhodně nepřekrmujte, jinak bude psí kamarád kynout jako těsto. V misce by měl mít tolik, na kolik je zvyklý, tedy v ohledu krmné dávky nebo o něco málo méně.

Nejlepší granule pro psy

To se dá určit celkem jednoznačně, nejlepší granule pro psy jsou ty, které obsahují nejvyšší možný podíl masa. Osmdesát nebo devadesát procent, to je známka kvality. Jistě však platí, že ani v zimním, ani v letním období, bychom neměli zapomínat na doplňky jídelníčku. I granule se totiž nesestávají jen z masa, obsahují často slunečnicový nebo lososový olej, sušené ovoce nebo trochu bylinek pro lepší trávení. Gaučový pejsek, který s vámi vyjde během zimy jen na krátkou procházku parkem, si v zimě moc pohybu neužije – light verze granulí pak na toto období roku jistě nebude od věci. Venkovní husky nebo československý vlčák pak zase nějakou velkou změnu nepotřebuje. Raději mu spíš kontrolujte misku s vodou, která nesmí nikdy zamrznout. Vždy by měla být pejskovi k dispozici!

Granule pro venkovní psy

Venku mohou v zimě být jen větší plemena, rozhodně ne krysařík nebo pinč, protože těm by byla obrovská zima a brzy by se taková anabáze projevila na zdravotním stavu. Větší psi, kteří žijí venku, nevyžadují nic navíc v ohledu stravování. Snad jen, pokud nemají zrovna dovádivou povahu a nevyběhají ve sněhu tolik kalorií, což by bylo spíš výjimkou potvrzující obvyklé pravidlo, sáhněte po odlehčenějších granulích. Totéž platí u psů staršího data narození, kteří už na penzi takový poměr živin nepotřebují a vyšší dávky krmiva by jim vlastně byly spíš ke škodě.

Nezáleží ani tak na příchutích, jako spíš na obsahu masa. To musí být na prvním místě, protože živit pejska navoněnými obilovinami ze supermarketu je vlastně svého druhu zločin. Krmit samozřejmě můžete i BARF, tedy stravou, která je předkům psů přirozená. Záleží na každém majiteli, k čemu se rozhodne, určitě platí, že podobný styl je časově náročnější a bude vyžadovat i skladovací prostory nebo větší mrazák. Konzervy a granule jsou pohodlnější řešení, které pejskovi nijak neuškodí a bude spokojený také. Tudíž platí, že granule pro venkovní psy s vyšší porcí masa budou ideální i během zimy, v jádru nemusíte vůbec nic měnit, snad jen snížit trochu krmnou dávku, pohybu není tolik, jako v létě. 

Granule pro psy v Akci Granule s dopravou zdarma

 

0 Kč 0
Váš nákupní košík je prázdný.