Problémy mazlíčků v teplém letním počasí

Krásné sluneční počasí vybízí k procházkám a pobytu na sluníčku s vašimi chlupatými kamarády, ale i při tom si musíte dávat pozor!

 

Pejsci a teplé letní počasí

 

Jelikož pejsci nemají, narozdíl od lidí, potní žlázy nezačínají se při zvýšené teplotě potit, ale začínají hyperventilovat. Znamená to, že svou tělesnou teplotu vyrovnávají hlavně zrychleným dechem, vyplazeným jazykem. Od určitého bodu přestávají být schopni teplotu regulovat a poté mohou nastat problémy. Kromě srsti se např. schopnost snášet zvýšené teploty liší i u různých plemen psů. Velmi náchylní jsou k tomu zejména tolik oblíbená brachycephalická plemena jako je např. mops.

Přehřátí může skončit edémem mozku, kterému předchází varovné příznaky - dezorientace, motání, křeče, zvracení a může dojít ke kolapsu. Každý majitel by takovému nebezpečí měl předcházet, s takovým rizikem v konkrétních situacích počítat a včas reagovat.

 

Jak předejít přehřátí?

 

Svému pejskovi můžete v horkých letních dnech pomoci hned několika způsoby. Důležité je především dodržování pravidelného pitného režimu. Na zahradě můžete pejska zchladit politím vodou, kterou necháte volně odpařovat. V žádném případě nevhazujte pejska do studené vody! Ochlazování musí být postupné, aby nedošlo k rychlé změně teplot. Na cestách v přírodě je vhodné vyhledávat okolí vodních ploch, zdržovat se ve stínu, přizpůsobit fyzickou aktivitu a výběr výletu.

 

Při cestách v autě je velmi důležité nenechávat vašeho mazlíčka zavřeného, protože se na přímém slunci mění auto na skleník a teplota se rychle zvyšuje. V autě může být skvělým pomocníkem např. obyčejný rozprašovač.

Jedno z řešení, na které je třeba si dát pozor je chlazení ručníkem namočeným ve studené vodě. Ačkoliv chvíli chladí, netrvá dlouho, celý ručník se zahřeje a pak je spíše na škodu než k užitku. Ideálním řešením je proto chladící vesta, kterou můžete zakoupit na našem eshopu.

odkaz: chladici vesty pro psy

 

 

Chladící vesta napomáhá zpříjemnit pobyt pejskům v horkém letním počasí.

 

Chladící vesty napomáhají zpříjemnění pobytu pejskům v horkém počasí a při pobytu na slunci. Tento produkt se využívá především v letních měsících. Ochladí psa na zádech a hrudníku a pomáhá, aby bylo horko pro vašeho psa snesitelnější.

  • Cooling postroj HURTTA chladí a dopřává Vašemu psovi komfortní pocit i při vysokých teplotách
  • ideální pro intenzivní tréninky a akce
  • nastavitelný v obvodu hrudníku a krku
  • před použitím je nezbytné postroj opláchnout studenou vodou
  • kroužek pro připojení vodítka a praktické držadlo pro přidržení pejska

 

Cooling postroj HURTTA byl vyvinut pro vysoký komfort psů při výcviku v extrémních teplotách a na přímém slunci. Postroj má nastavitelný obvod krku a hrudníku. 

Návod k použití:

Pro správné použití vyjmete z hrudního dílu postroje vložku, kterou naplníte vodou a uzavřete. Vestu dále kompletně namočíte do chladné vody a následně vyždímete. Poté vložku, naplněnou vodou, vrátíte zpět. Postroj nasaje potřebné množství vody a dále funguje na principu vypařování - psa tímto chladí a udržuje jeho telesnou teplotu v přijatelných hodnotách. Trvání chladícího efektu je proměnlivé a záleží především na okolní teplotě a velikosti psa.

0 Kč 0
Váš nákupní košík je prázdný.