Škrabadla pro kočky

Pokud nechcete mít poničený nábytek nebo dokonce rozdrápanou kůži na gauči, zlikvidovaný koberec a dveře, musíte jednat dřív, než bude pozdě. Škrabadla pro kočky jsou tím nejdůležitějším, co ve výbavě pořídíme už každému koťátku. Možná s tím nezačne hned, bude potřeba trochu rodičovského přístupu a trpělivosti, ale časem si bude brousit drápky jen tam, kde opravdu má. Drahocenná komoda po babičce si oddychne, protože nebude terčem kočičích nájezdů. Vlastně, kočky to přitom nemyslí nijak špatně a nechápou, proč je hubujete. Vždyť jen dělají, co je jim přirozené. Asi jako mléčný krok, který přijde ke slovu, když jsou zrovna maximálně šťastné a chovají se vám na klíně. Neberou to ani náhodou tak, že vám rozdrápají kolena do krve…

Škrabadlo pro velké kočky

Jistě není žádným tajemstvím, že existují škrabadla i podle velikosti kočičího plemene. Například mainská mývalí nebo norská lesní kočka jsou skutečně obrovské a oproti venkovským mourkům nebo drobnějším plemenům potřebují něco víc. Škrabadlo může být navíc úzce propojeno s prostorem pro odpočinek nebo nějakou formu zábavy, takže zabijete hned pověstné dvě mouchy jednou ranou. Některé typy škrabadel na trhu nabídnou i elegantní pelíšek, na kterém si každá kočička moc ráda zdřímne. Jiné zase působí už na první pohled jako vícestupňová pyramida a přijde ke slovu hlavně tam, kde domácnost obývá větší počet čtyřnohých šelmiček. A když už jsme u té důležité výbavy, nezapomínejte krom škrabadel a misek i na cesty k veterináři – přepravky pro kočky jsou důležité!

Škrabadlo pro kočky levně

Ne každý má zrovna tisíce navíc, některé domácnosti disponují jen dost napnutým rozpočtem. Takže jak pak vybírat kočičí škrabadlo a další pomůcky? Nemusíte se určitě ničeho obávat, kočky jsou skromné a na značku určitě nedají. Kvalitní, a přesto ekonomické škrabadlo pořídíte už třeba jen za pětistovku, vydrží vám klidně i několik let – a celá kočičí rodina bude maximálně spokojená. Nezapomínejte ani na pelíšky, které se pohybují v podobných cenových hladinách, pokud tedy nechcete zrovna kočičí postel pro tři pořádné mourky. Ta by totiž vyšla o něco dráž, ale za pohodlí se prostě platí nejen u nás, lidí.

Škrabadlo patří do základních věcí, které musíme mít doma, ještě, než si pořídíme malé kotě. Jestli je z útulku nebo od příbuzných, to nehraje vůbec roli, lásku vám dá každé. A stačí jen trochu trpělivosti, s kočkou si pak užijete klidně i deset, patnáct nebo dvacet let unikátní zábavy, kterou vám neposkytne žádné jiné zvíře (pejskaři jistě laskavě prominou, nemyslíme tím nic urážlivého). Takže ještě jednou, nezapomeňte na škrabadlo, přepravku pro kočky, několik – ideálně kvalitně zpracovaných kovových misek a pořádnou porci dobrot, ať se u vás doma dobře zabydlí!

0 Kč 0
Váš nákupní košík je prázdný.