TOP 9 věcí, které znají jenom majitelé koček

Kočičí sociální život je hodně pestrý, poznáte to nejen tehdy, když jich máte doma smečku. Zkušení chovatelé vědí, že zákoutí kočičí duše jsou hodně veselá – kočka si s vámi povídá, občas se trochu popere a jakmile si vás jednou ochočí, budete dobrovolně jejím doživotním služebníkem.

Kočičí sociální život je hodně pestrý, poznáte to nejen tehdy, když jich máte doma smečku. Zkušení chovatelé vědí, že zákoutí kočičí duše jsou hodně veselá – kočka si s vámi povídá, občas se trochu popere a jakmile si vás jednou ochočí, budete dobrovolně jejím doživotním služebníkem. Tomu pohledu přece nikdo neodolá? Takže, jakých je těch devět věcí, které chápou jen ti, co mají doma nějakého kočičáka, bez ohledu na věk, rasu a pohlaví?

  1. Fotíte si je vždycky, když dělají nějaké veselé kousky

Pijí vodu z kelímku skoro jako člověk, koukají se na televizi a pozvolně stupňovaným mňoukáním komentují sportovní přenos. Tohle si prostě musíte natočit, stejně jako pózování v krabici, ze které jste vyndali objednávku, ale kočka tam hupsla a teď už je to spíš improvizovaný pelíšek, protože je vám líto ten karton vyhodit.

  1. Mají jméno – ale také přezdívku, kterou je oslovujete častěji

Proč říkat kočce jen jedním jménem? Brzy vymyslíte přezdívku jako kočka Čočka nebo další variace a nejspíš bude váš mazlíček slyšet na všechny – protože půjde za zvukem vašeho hlasu. Přezdívky skutečně letí!

  1. Chová si je někdo jiný a vy to vnímáte jako zradu…

Skočí na cizí klín a necítíte se dobře. Vždyť se o ně tak pečlivě staráte, krmíte je a oni jsou vám takhle ošklivě „nevěrní“. I kdyby to byla rodinná návštěva, vnímáte to jinak – protože jde o vašeho mazlíčka, věnujete mu denně tolik času a jen odejdete z místnosti, stulí se k někomu jinému!

  1. V koupelně už nebudete mít nikdy soukromí!

Musíte se připravit, že život s kočkou není žádný med. Hlavně tehdy, když budete chtít lenošit ve vaně nebo si přečíst na toaletě noviny. Před ní se prostě zamykat nebudete, nebo začne hodně žalostně mňoukat a v krajním případě začne likvidovat dveře. Nebo už je po letech úplně rozškrábala?

  1. Kýchne a okamžitě řeknete „Na zdraví!“

Po kýchnutí kočičky řeknete „Na zdraví!“ nebo „Zdravíčko“ a vůbec vám to nepřijde divné. Miláček se prostě nachladil a musíte jej uchlácholit – vždyť je to v podstatě vaše vlastní dítě. Tón hlasu se podobá rodičovskému a všichni okolo se potutelně smějí.

  1. Radši jste s kočkou než jít mezi lidi – proč také?

Dáváte přednost kočičí společnosti před tou lidskou? No, pak už jste vlastně skutečný kočičák tělem i duší. Proč si užívat ranní kocovinu, když s kočkou nemusíte vůbec pít? Kromě toho, tolik dokumentů o přírodě, jako s kočkou domácí, jste asi ještě v televizi nikdy v životě neviděli. Jen nějaký další kočičák vás může pochopit…

  1. Květiny půjdou z domu, to je podmínka!

Kočka se bude bavit likvidací vašich květin. Shodí je i s květináčem a v obýváku bude skutečná spoušť. Ona z toho má legraci, což je sice dost nemístné – ale odpustíte jí to, i kdyby šlo o kytku, kterou jste si roky opečovávali. Udělala to kočka, tak má milost, ne?

  1. Vysavač kazí společnost, tak raději utečou

Nepříjemný zvuk v hodnotě desítkách decibelů. Nezapomeňte, že kočka má třikrát lepší uši než vy, tak jí vysavač prostě bude vadit – nejde rozhodně jen o komplex z toho, že je větší než ona a vříská v úplně jiné tónině. Když vytáhnete vysavač, tak se na nějakou dobu ztratí a možná pak bude ještě trucovat, to což je v kočičím světě úplně normální věc!

  1. Jo, já vím – ozývá se po každém zamňoukání

S kočkou si povídáte a už vám to tak ani nepřijde. Ať už je mňouknutí o čemkoliv, vždycky nějakým způsobem odpovíte. Někdy i jako Andy z Little Britain, prostě jen – jo, já vím! Berete na vědomí vše, čím vás kočka peskuje, byť se jen často domníváte, že jí rozumíte a důvod zvýšeného kočičího hlasu je ještě někde jinde.

 

 

 

 

 

0 Kč 0
Váš nákupní košík je prázdný.