Zaměřit se pouze na dospělé blechy nestačí

Vaš mazlíček může být snadno vystaveno dospělým i nedospělým blechám v místech, jako jsou parky nebo zahrady, a to především během teplých měsíců, kdy je aktivita blech nejvyšší.V průběhu bleší sezóny jsou hlášeny napadení až v 70% případů. Přestože spousta majitelů ošetřuje proti blechám.

Vnější prostředí

Vaše zvíře může být snadno vystaveno dospělým i nedospělým blechám v místech, jako jsou parky nebo zahrady, a to především během teplých měsíců, kdy je aktivita blech nejvyšší.

Vnitřní prostředí

Teploty v bytech poskytují blechám ideální prostředí k životu po celý rok, a to zejména pokud přestávají majitelé své zvířata ošetřovat.

Specialisté doporučují, aby váš program na tlumení blech zahrnoval přípravek, který hubí dospělá (adulticidní) i vývojová stádia (regulátor růstu hmyzu IGR)

Adulticidy hubí dospělé blechy kontaktem nebo po pozření, ale pokud je používán pouze samostatně, bez složky regulující růst hmyzu, může vzniknout riziko opětovného napadení.

Ošetření pomocí regulátoru růstu hmyzu /IGR) přeruší životní cyklus blech a zabraňuje jejich vývoji.

Praktické tipy pro domácnost

Krok 1 : vysavač

Pravidelným vysáváním můžete odstranit bleší vajíčka – ujistěte se, že jste se dostali všude i pod závěsy nábytek a na místa, kde vaše zvíře spí.

Krok 2: Praní

Vyperte pelíšek vašeho zvířete a blízké okolí. Nezapomeňte vyčistit vaše auto, přepravku, garáž a jakékoliv další místo, kde vaše zvíře odpočívá.

Krok 3: Ošetření

Stejně jako s jinými parazity, je důležité pravidelně ošetřovat všechna zvířata v jedné domácnosti k zabránění opětovného napadení. Ujistěte se, že používáte přípravek, který je bezpečný pro vaše zvíře, zlikviduje jakékoliv zbývající dospělce a zabrání také vyvinutí vajíček a larev (regulátor růstu hmyzu IGR).

Krok 4: Opakování

Pravidelná péče a ošetřování vašich zvířat jednou za měsíc přípravkem Efipro Duo Spot-on vám pomůže předejít blešímu napadení.

Věděli jste?

Napadení blechami vystavuete vás a vaše zvíře riziku. Blechy vylézající z koberců, tkanin a podlah mohou napadnout a živit se jak na zvířatech, tak na lidech a mohou potencionálně způsobovat alergické reakce. Blechy mohou přenášet nebezpečné bakterie a jiné organismy, které mohou způsobovat vážné infekce či nemoci.

Bleší infestece je mnohem častější, než si myslíte.

V průběhu bleší sezóny jsou hlášeny napadení až v 70% případů. Přestože spousta majitelů ošetřuje proti blechám, studie ukazují, že 1 z 10 psů měl stálé problémy s blechami, když navštívil veterináře. 30% koček mělo problém se zablešením, když navštívily veterináře. Kočky mohou být napadené několik dní předtím než to zjistite, protože se většinou neškrábou.

0 Kč 0
Váš nákupní košík je prázdný.