Granule pro kočky Senior

Každý člověk a každé zvíře bohužel jednou zestárne, i když platí, že u našich čtyřnohých miláčků je to stárnutí trochu rychlejší. Psí život ale může trvat i deset nebo patnáct let a kočka si užije svět obvykle ještě o něco déle. Základem je samozřejmě vhodné stravování, ale i dostatek pohybu a minimum stresu. Zvláště pokud žijete s kočkou v panelákovém 2+1, nebude mít určitě kondici jako běžná venkovská kočka a tomu by měl odpovídat i průměrný denní příjem kalorií. Existují naštěstí speciální granule pro kočičí seniory, které mají menší podíl bílkovin a jejichž kalorická hodnota je výrazně níž, než třeba u krmiva pro kočky mezi jedním a sedmi roky věku.

Granule pro staré kočky

Sedm let a více, přesně to je kategorie, do které spadají všichni kočičí senioři. Výjimkou ale nejsou samozřejmě ani rodiny, kde je kočka dvakrát tak starší. Má sice horší sluch a zrak, většina zubů už bohužel vypadala a zdraví není jako dřív, ale to starším kočičkám nebrání užít si podzim života v pohodě a klidu. Granule pro staré kočky se dají snadno rozkousat, což je velmi důležité. Klasické zubní náhrady jako u lidí čekat nemůžeme, a pokud kočce vypadne polovina zubů, krmivo pro roční kočky by se kousalo podstatně hůře. Totéž platí o konzervách! Ty, které jsou určeny pro kočičí staříky jsou výrazně jemnější, skoro jako kvalitní sekaná.

Veterinář samozřejmě odvede dobrou práci, ale prodloužit život našim kočičím přátelům můžeme i my. Stačí se jim dostatečně věnovat, aby byli šťastní a dopřát jim kvalitní krmivo. Věřte, že i když máte doma tři kočky, krmná dávka u kvalitních granulí nemusí vaši kapsu vyjít nijak draze. Naopak, oproti předraženému supermarketovému krmivu s minimálním obsahem masa a maximálním obsahem méně kvalitní pšenice nebo umělých barviv zajistíte kočkám vynikající trávení a zdravý život. Vše se totiž odvíjí od toho, co bude nasypáno v mističce…

Měkké granule pro kočky

Tvrdé granule pro kočky starší kočky jen těžko kousají, na to vezměme zřetel a kupujme jim ty seniorské. Trh s granulemi, které nesou štempl „senior“, je hodně pestrý. Podívejte se i v našich pomyslných regálech, kde můžete nakoupit s dopravou zdarma už od 699 korun. Třeba takové seniorské krmivo s vyšším obsahem kvalitního masa z mořských ryb je trefou do černého, kočičí seniory potěší i jemné kuřecí nebo hovězí maso. Výběr je samozřejmě mimořádně pestrý a je pouze na vás, co přesně svým kočičkám nasypete do misek. Pokud je v granulích přimícháno ještě trochu lososového oleje nebo bylinek výtažků z ovoce, můžete si být jistí, že předkládáte svým miláčkům skutečnou kvalitu. Srst jim totiž bude zářit doslova jako zamlada!

0 Kč 0
Váš nákupní košík je prázdný.