I váš pes může trpět stresem

Stres není jen problémem u lidí. I naši psí kamarádi mohou stres mít a často nám i dané stresory označují. Co můžeme udělat pro to, abychom pomohli psům od stresu, nebo jak se stres projevuje, se dozvíte v našem článku.

Vystresovaný pes

Většina psů se musí přizpůsobit modernímu životnímu stylu svého majitele, který u psa působí sres. Poruchy chování u psů jsou reakcí na stresové situace. Stres u psa vyvolávají situace jako je například: nový domov, cestování, ohňostroj, návštěva veterináře, úraz…

Stres způsobuje změny v chování, které jsou často majitelem přehlíženy. Nezájem o hru, strach, agresivita nebo štěkání jsou příkladem chování způsobené stresem. Pokud váš pes trpí stresem, je třeba využít všech prostředků, aby se co nejrychleji dostal zpět do klidného režimu.

Jak zklidnit psa ve stresu

Psa ve stresu lze snadno zklidnit pomocí feromonů.  Uklidňující feromony vylučuje kojící fena pro uklidnění svých štěňat. Tyto feromony vykazují zklidňující účinek na štěňata i dospělé psy. Jedním z vhodných přípravků, který je založený na feromonech feny, je Adaptil.

Prohlédnout výrobky Adaptil

Co je adaptil?

Přípravek Adaptil obsahuje uklidňující feromon, který psům pomáhá odolávat stresujícím situacím. Účinnost Adaptilu byla prokázána řadou klinických studií publikovaných v renomovaných vědeckých časopisech a prezentována na mezinárodních konferencích (pod značkou DAP až do roku 2011). Adaptil se doporučuje využívat pro snadnější učení, výcvik a proces socializace psa. Vhodný je také pro adaptaci štěňat a psů na nové prostředí, či domov.

Zvládnutí stresujících událostí:

  • Pobyt v útulku
  • Pobyt doma bez přítomnosti majitele
  • Ohňostroje
  • Návštěva veterináře
  • Cestování
  • Vánoce
  • Nový člen v domácnosti

Nenechávejte svého psa ve stresu. Spokojený pes, znamená spokojený domov. 

Zklidňující přípravky pro psy

 

0 Kč 0
Váš nákupní košík je prázdný.