Zklidňující přípravky pro psy

Každý to známe, někdy pes vyvádí jako pominutý a nejde jen tak utišit, jindy jde o prevenci, aby u veterináře nezlobil a nevzpouzel se důležitému vyšetření. V každém případě platí, že takzvané zklidňující přípravky pro psa by měly být přírodního původu, bez zbytečné chemie navíc. Nebojte se proto poradit s lékařem, zkušený odborník by měl mít pár dobrých tipů hned po ruce. Někdy velmi dobře zaberou i bylinky, které jsou i při dlouhodobém používání vlastně docela neškodné. Takže, jak zklidnit rozdováděné štěně elegantně a bez nejmenšího náznaku hrubosti?

Vitamíny pro psa

Bez doplňků stravy by to nešlo, ale nebojte – pejskům se rozhodně nemusí podávat jen v tabletkách, které v některých případech nejdou tak snadno spolknout. Naopak, můžou chutnat a být zcela k nerozeznání od průměrné porce jídla v misce. Multivitaminový přípravek lze zakoupit i v tekuté formě, která se jednoduše vmísí do konzervy a pes tu lžičku navíc nepocítí. Nebo lépe řečeno, zachutná mu a nebude nic dlouho řešit, prostě se pustí do jídla a vmžiku vybílí misku. Do krmiva se dají nepozorovaně vmíchat i ve formě prášku, stačí jedna odměrka denně a brzy poznáte rozdíl, větší chuť do života na sebe jistě nenechá dlouho čekat. U malých tablet je to jednoduché, zabalte je do pamlsku a nejspíš nebudou vůbec odhalené, jednoduše sklouznou do žaludku společně s dobrůtkou.

Bylinky pro psa na zklidnění

Speciální přípravky, které jsou určené na zklidnění psů, obsahují například výtažek ze zeleného čaje. Chemii tu nečekejte, nakonec – byla by škodlivá. Látka jako L-theanin navozuje v mozku stav relaxace, jak u lidí, tak i u zvířat. Nakonec, důvodů pro zklidnění zvířete může být hodně, návštěva lékaře je zvláště u štěňátek trochu frustrující, totéž platí o výstavách, přechodu do nové rodiny, ale třeba i silvestrovských radovánek spojených s výbuchy petard. Jaké další bylinky jsou vhodné pro psy? Nemusíte chodit do lékárny, ale někdy stačí trochu prohlédnout kuchyni, ještě konkrétněji zásoby koření a kořenících směsí. Oregano se dá využít na zažívací problémy a s nimi spojené průjmy. Vynikající efekt pro nevolnosti pejsků má i máta, kterou lze ostatně vřele doporučit i všem lidem.

Bazalka se postará o lepší trávení potravy, rozhodně se nebojte utrhnout snítku čerstvé bylinky a nasekat jí do jídla, co zrovna připravujete svému pejskovi. Podobně pozitivní efekt může mít i petržel (pozor, ne jarní petržel, sestřenici mrkve, která je pro psy trochu toxická). Uklidnění žaludku přinese i špetka zázvoru a chybu neuděláte ani s tradiční východní medicínou – žlutavou kurkumou, co zabírá prostě na všechno.

 

 

0 Kč 0
Váš nákupní košík je prázdný.