Toalety pro kočky

Každá domácnost, kde žije přinejmenším jedna kočka, potřebuje speciální toaletu. Ta by měla být dostatečně pohodlná a prostorná i pro větší plemena, jinak riskujete, že si šelmy za svůj cíl vyberou spíš nějaký roh v obýváku nebo jiné klidné místo. Prostě tam, kde se jim velká i malá potřeba budou dělat bez stresu z nedostatku místa nebo hluku všude kolem. I na to samozřejmě musíme myslet, kočičí záchod by neměl být hned na očích a kočka jej bude používat jen tehdy, když jí bude po všech stránkách vyhovovat. Samozřejmě vyhovovat na jedničku, jsou to přeci rozené perfekcionistky!

Toalety pro kočky levně

Rozhodně nemusíte vynakládat velké prostředky. Stačí si jen rozvážit, jak velký máte byt, aby se do něj komfortní toaleta vešla. Jistou roli hraje i barevné provedení, to by totiž mělo ladit s dalším vybavením bytu. Pokud kupujete náhradní toaletu za dřívější model, který se nějak poničil, rozhodně nechejte výběr na kočce – jinými slovy, je třeba vybrat takový záchod, jenž bude nejméně rozdílný oproti tomu předchozímu. Toaleta bez okraje nebo krytá s dvířky – vybírejte hlavně podle toho, na co je váš Mourek zvyklý, jinak hrozí, že novinku vůbec nepřijme. Kočky nemají rády změny, zvlášť, když si dříve něco opravdu hodně oblíbily. Totéž platí v případě podestýlky. Stelivo pro kočky neměňte, nemáte-li k tomu opravdu zásadní důvod!

Záchod pro kočky

Rohové, nekryté nebo kryté, s elegantními dvířky. Kočka ocení maximální soukromí před svým okolím, rozhodně ji netěší, když na ni někdo civí při poněkud intimních záležitostech. Kočičí záchod se přitom dá pořídit už za zhruba stokorunu, tehdy to ale bude spíš osekaný model pro nenáročná zvířata. Pokud chcete dopřát své kočičce průměrný luxus, připravte se na to, že vytáhnete z peněženky přibližně pětistovku. Jak vidíte sami, nejde o žádný velký výdaj a je ještě třeba dodat, že dobře vybraná toaleta může kočkám sloužit pěkných pár let. Rozhodně proto nekupujete nějaké sezonní zboží, které by se po několika měsících nenávratně opotřebovalo.

Pokud si budete přát poněkud luxusnější design a bytelnější provedení, možná se cena přiblíží tisícikoruně, ale za své peníze rozhodně dostanete odpovídající kvalitu. Kočka sice sama o sobě dodržuje hygienu tak, že by si z ní mnoho lidí mohlo vzít dokonce příklad, ale potřebuje k tomu pochopitelně vaši plnou součinnost. Platí to i pro kvalitní stelivo pro kočky, díky němuž můžete kočku motivovat a navždy zbavit váš domov sebemenšího zápachu – to vše v souladu s přírodou. Moderní stelivo je totiž bez chemie, ale současně nabídne výbornou savost. Dá se tedy hodnotit jedničkou s hvězdičkou…

0 Kč 0
Váš nákupní košík je prázdný.