Granule pro kastrované kočky

Každý zodpovědný chovatel své kočky dříve nebo později kastruje. Je tedy samozřejmě lepší dříve, můžeme se sice přít o tom, zda je lepší nechat kočce odchovat alespoň jeden vrh koťátek, protože existují odborné zvěsti o tom, že její chování pak bude skutečně dospělé. Nechat kočku, aby procházela řadou neustálých těhotenství a kocoura, aby se kvůli tomu trápil a týdny toulal a následně přišel vyhladovělý po období říje, je určitě nejen neetické, ale také dost nespravedlivé. Starat se o desítky koťat, která nemusela přijít na svět, je pak náročné, a to nejen po finanční stránce. Proč tomu nepředejít? Kastrace je důležitá a přistoupit se k ní může obvykle už v půl roce života zvířete.

Granule pro sterilizované kočky

Po kastraci se u koček zase tolik nezmění. Zkušený chovatel ví, že venkovské kočky nepřestanou chytat myši a mít radost ze života, panelákové zase nemusejí nabrat zbytečná deka. Stačí jen málo, dopřát jim odpovídající stravu. Sterilizovaná kočka má totiž nižší nároky na kalorie, v pozdním věku jí pak stačí méně bílkovin nebo tuků, aby nedocházelo k výraznějšímu přetěžování ledvin a dalších vnitřních orgánů.

Rozhodně nechceme malovat pověstného čerta na zeď, ale kočičí stravování před a po kastrací by mělo být přeci jen odlišné. Neznamená to, že speciální granule pro kastráty jsou nějak „ošizené“. Spíše je zde jiný poměr živin, který zaručí, že váš miláček nebude nabírat na váze a zbytečně tloustnout. U koček se pak přebytečná kila shazují úplně jinak než u lidí – vlastně je to mnohem obtížnější cesta…

Nejlepší granule pro kastrované kočky

Je vlastně jen a jen na vás, co si vyberete. Možná vám doporučí granule pro kočky kamarád, možná to bude veterinář nebo jiný odborník přes kočky. Velmi kvalitní značkou, která má dlouholetou tradici a punc vysoké jakosti je třeba značka Purina. Dobrou pověst mají ale také Brit, Hill´s nebo Calibra, zapomínat nesmíme rovněž na NativiiKastrované kočky si potrpí podobně jako ty „zatím“ nekastrované na kvalitní krmivo s vysokým obsahem masa, bez umělých aromat, barviv a dochucovadel, které neprospívají ani na našem talíři.

Navíc, když si propočtete krmnou dávku relativně drahého supermarketového krmiva a krmnou dávku od prověřených značek z naší nabídky, určitě dojdete k tomu, že s námi relativně dost ušetříte. A to platí i pro zdraví, které bude u koček rozhodně mnohem lepší. Proč potom jít proti těmto dvěma zásadním faktorům? Spokojená a dobře živená kočka je základem rodinného štěstí, tito majestátní tvorové přeci pohlcují negativní energii v domácnosti a působí velmi efektivně i proti těm nejmenším špetkám stresu v našem životě!

0 Kč 0
Váš nákupní košík je prázdný.